about-me img

Altıeylül Belediye Başkanı
Hasan AVCI

1978 yılında Dursunbey'in Çınar Köyü'nde 6 çocuklu AVCI ailesinin 5 nci çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokulu Dursunbey'de, Lise eğitimini ise Balıkesir Muharrem Hasbi Koray Lisesi'nde tamamlamıştır. Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

 

İş hayatına atılarak mühendislik ve taahhüt faaliyetlieri ile ilgilenmiştir. 2014 yılında Altıeylül Belediyesi meclis üyesi olarak seçilmiştir. 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. 

 

11 Kasım 2017 Altıeylül Belediyesi meclisinde yapılan olağanüstü oturumda Altıeylül Belediye Başkanlığı görevine getirilen Hasan AVCI, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde vatandaşlarımızın %54,74’ün tercihi ile 60.697 oy alarak Altıeylül Belediye Başkanı seçilmiştir.

 

Hasan AVCI evli ve 3 çocuk babasıdır.

Değerli Hemşehrilerim...

2017 yılının son aylarında,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve meclis üyesi arkadaşlarımın oylarıyla, Meclis Üyesi iken 16 ay süre ile Belediye Başkanı olmuştum. Cumhurbaşkanımız beni yeniden aday gösterdi ve Başkan adayı olarak 31 Mart 2019 seçimlerine katıldım. Vatandaşlarımız 1 Nisan günü kimi seçmiş olursa, onun şemsiyesi altında Altıeylül’e hizmet etmeye hazırım demiştim. 31 Mart Yerel Seçimlerinde teveccüh gösterip beni Başkanları olarak seçen vatandaşlarımıza teşekkür ederim.

 

     Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla, 2014 yılı itibari ile kurulan Altıeylül Belediyesi’nde bayrağı yeniden devraldık. Altıeylül Belediye Başkanı olarak, 31 Meclis üyemizle siyasi görüşü ne olursa olsun, birlik ve beraberlik içinde 181.300 nüfuslu ilçemizin tamamıyla ilgileneceğiz.

 

    Hedefimiz; merkez ve kırsal mahalle ayrımı olmaksızın her bireyinin mutlu olduğu, yaşam kalitesinin yükseldiği, yeşil alanlarının çoğaldığı, kültürel mirasın korunduğu, gençlerin gelecek için özenle donatıldığı, çocukların çocukluğunu yaşayabileceği oyun parklarının arttığı, sokaklarında rahatça yürüyebileceğiniz, temiz, ferah ve müreffeh bir Altıeylül.

 

    Bu beş yıllık süreç içerisinde, sosyal hizmet vermiş olduğumuz Altıeylül Gelişim Merkezi’mizin yeni hizmet binasının inşası, içinde kapalı yüzme havuzu da bulunan Spor Kompleksleri, yine içerisinde kütüphanesi ile kitap okuma alanlarının bulunduğu Millet Kıraathaneleri, Kültür Merkezleri, Kapalı Pazar Yeri gibi birçok kalıcı eseri Altıeylül’ümüze kazandırmak için gayret edeceğiz.

 

    Sosyal dokunuşları öncelik alarak, çocuklarımızın gelişimine katkı verecek projeleri destekleyerek, yaşam alanlarını çoğaltarak, prestijli projelere imza atarak, Altıeylül’ü siz değerli vatandaşlarımızın da katkılarıyla, elele vererek, ulaşılabilir bir belediyecilik anlayışıyla birlikte yöneteceğiz, birlikte geliştireceğiz. 

 

    Bu vesile ile görevim süresince, haktan hakikatten ayrılmadan Altıeylül için tüm personelimle büyük bir gayret içerisinde olacağımızı belirtiyor, değerli vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Allah yar ve yardımcımız olsun.