<< Geri

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Abdüllatif ÖZER

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

  • Abdüllatif ÖZER

1967 yılında Balıkesir İli, Dursunbey ilçesinde doğan Abdüllatif ÖZER, İlköğretimini Üçeylül İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini Dursunbey İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

1986 yılında girdiği üniversite sınavlarında Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandı. 1987 yılında okuldan kaydını sildirerek 1988 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam –Hatip olarak göreve başladı. Üç yıl sonra bu görevinden istifa ederek Dursunbey’de ticaret ile uğraştı. 2005 yılında ise yeniden Diyanet İşleri Başkanlığında İmam Hatip olarak göreve başlamış ve bu görevi Ocak 2017 yılına kadar sürdürmüştür.
Ocak 2017 yılında kurumlar arası geçiş ile Diyanet İşleri Başkanlığından Altıeylül Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşleri Müdürlüğünde V.H.K.İ. olarak görevine ataması yapılmıştır.

1990 yılından bu yana çeşitli Sivil Toplum Teşkilatlarında kurucu,yönetici ve başkanlıklar yapmış, halen bu çalışmalarına devam etmektedir.

Anadolu Üniversitesi İlahiyat Ön Lisans ve Kamu Yönetimi mezunu olan Abdüllatif ÖZER, halen Altıeylül Belediyesi SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRÜ olarak görev yapmaktadır.