MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ASIL GÜÇLÜ KADIN ONLAR

Altıeylül Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanların çoğunlukta olduğu ve işletme sahibinin de bir kadın olduğu Milano Ağaç Kaplama Sanayii’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Zekai Kafaoğu’nun eşi Didar hanımın da katıldığı ziyarette renkli anlar yaşandı.

EMEKÇİ SABAHAT ABLADAN BAŞBAKANA ŞİİR

Güçlü Kadın Güçlü Yarın” sloganıyla kutlanan Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Milano Ağaç Kaplama Sanayii’ni ziyaret eden Altıeylül Kent Konseyi Kadın Meclisi kadın çalışanlarla beraber öğle yemeği  yedi, onlarla sohbet etti. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu’nun da katıldığı ziyarette işletme sahibi Zeynep Sağlam’a Kadın Meclisi Başkanı Sevil Aksoy tarafından üzerinde ‘elif’ işlemesi bulunan şilt takdim edildi. Aksoy, kadın işletmeci olarak, işletme bünyesinde kadın çalışanlara ağırlık vermesinden dolayı kendisine teşekkür etti.  İşletmede çalışan emekçi kadınlara karanfil dağıtan Altıeylül Kadın Meclisi öğle yemeğinde ise kadın emekçilerle bir araya geldi. İşletmede çalışan emekçi kadınlardan Sabahat Aydemir ilerleyen yaşına rağmen kendisini işe alan kadın işvereni Zeynep Hanıma teşekkürlerini ve memnuniyetini iletirken yıllar önce dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yollamış olduğu, kendi yazdığı ‘Korkarım’ adlı şiiri okudu.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zeynep Sağlam “Altıeylül Kent Konseyi Kadın Meclisi böyle önemli bir günde bizleri ziyaret ettiler. Çalıştığımız arkadaşlarla beraber güzel bir vakit geçirdik. Arkamızda desteklerini her zaman hissediyoruz. Her zaman da bekliyoruz.” dedi. 

Yemek sonrası işletmeyi gezen Kadın Meclisi iş makineleri başındaki kadınlara karanfil dağıtarak emekçi kadınların yanında olduklarını hissettirdi. Kadın çalışanların çoğunlukta olduğu işletmede kadın çalışanlara tek tek selam veren Didar Hanım ise “Asıl güçlü kadın sizlersiniz. Yaptığınız iş hem beden hem beyin gücü istiyor. Allah kolaylıklar versin, güç kuvvet versin. Kadınlar gününüzü kutluyorum,  her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum”  şeklinde konuştu.