MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Engel tanımıyoruz

Türkiye Görme Engelliler Derneği örgüt içi eğitim seminerinin 5.sine Otel Basri’de başladı. Görme engellilerin seminer açılışına Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin de katıldı.

 Türkiye Görme Engelliler Derneği Genel Başkanı Ahmet Cantürk ve görme engellilerin de yer aldığı toplantıda konuşan Görme Engelliler Derneği Başkanı Salih Mehmet Aslan “Eğitim seminerleri dernekçiliğin ülkemizin çeşitli illerinden gelen görme engelle katılımcılara en güncel bilgilerle anlatılarak, geleceğin sivil toplum yöneticilerinin yetiştirilmesi, engellilerin haklarının neler olduğunu bilerek toplumla eşitlik ilkeleri çerçevesinde kaynaşması ve birlikte mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Yerel yönetimleri olarak engellilerin engellerini kaldıracağız. Yaşadığımız bölgelerde engelliler ile ilgili ne kadar engel varsa onları kaldıracağız ve bu konuda ciddi mesafe kat ediyoruz. Altıeylül Belediyesi olarak Dünya Baston Günü’nde baston ve tablet dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Biz insanların mutluluğu için varız. İnsanların mutluluğu için her projenin altına imza atamaya hazırız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin de Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un her zaman engellilerin yanında olduğunu hatırlattı. Şahin yerel yönetimler olarak engellilerin şehir içinde engelsiz bir biçimde hayatlarını sürdürebilmeleri için projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Genel Başkanı Ahmet Cantürk de yerel yöneticileri aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, belediye başkanına teşekkür etti.